Wiele osób zastanawia się nad importem wyrobów z chińskich fabryk. Niedoświadczeni importerzy bardzo często dają się nabrać na „wyroby najwyżej jakości” i padają ofiarą azjatyckich oszustów. Importer często nie ma jak sprawdzić, czy towar wyprodukowany i załadowany do kontenera jest zgodny z zamówieniem. Producenci i importerzy często nie mają wiedzy na temat wprowadzania produktu do obrotu na teren UE, co może się skończyć zatrzymaniem towaru w urzędzie celnym.
Nasze doświadczenie pozwoli nowym importerom bezpiecznie wprowadzić produkt na rynek UE. Zakres usług jakimi się zajmujemy to:

  • Kontrola przed produkcją – obejmuje m.in. audyt materiałów i komponentów z jakich wyrób jest produkowany.
  • Kontrola w trakcie produkcji – audyt pierwszych wytworzonych sztuk wyrobu. Sprawdzenie, czy wyrób jest odpowiedniej jakości. W razie wystąpienia wady jest jeszcze możliwość poprawy wyrobu.
  • Kontrola poprodukcyjna – audytor potwierdza zgodność wyrobu z założeniami. Kontrola odbywa się przed wysłaniem towaru poprzez losowe wybranie produktów.
  • Kontrola podczas załadunku – najczęściej obejmuje sprawdzenie, czy został załadowany odpowiedni wyrób. Także możemy sprawdzić, czy wyrób jest przewożony w odpowiednich warunkach, np. w odpowiedniej temperaturze (wyroby medyczne).
  • Weryfikacja przepisów prawnych – sprawdzimy przepisy prawne dotyczące danego wyrobu. W razie braku odpowiednich dokumentów pomożemy w ich przetłumaczeniu lub stworzeniu. Należy pamiętać, że wprowadzając wyrób na terenie Polski niektóre dokumenty muszą być w języku polskim.

W razie pytań prosimy o kontakt.

You cannot copy content of this page